IOGKF Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

IOGKF Romania

Forum www.iogkf.ro okinawan goju-ryu karate-do
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Gasshuku Rusia ( Moscova), 25 -27 septembrie 2009

In jos 
AutorMesaj
Adriana. Lambrea
Moderator



Mesaje : 29
Data de inscriere : 30/12/2009
Localizare : Bucuresti

Gasshuku Rusia ( Moscova), 25 -27 septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Gasshuku Rusia ( Moscova), 25 -27 septembrie 2009   Gasshuku Rusia ( Moscova), 25 -27 septembrie 2009 Icon_minitimeLun Ian 04, 2010 10:39 pm

In perioada 25 -27 septembrie 2009 sensei Cristian Lambrea impreuna cu sensei Adriana Lambrea au participat la “GASSHUKU RUSSIA”, stagiu de pregatire coordonat de sensei Morio Higaonna – 10 Dan IOGKF, asistat de sensei George Andrew – 8 Dan IOGKF Anglia.

La acest stagiu au participat 150 de antrenori, instructori si sportivi din intreaga lume.

"Participarea la acest stagiu a fost o experienta extraordinara.

Reintalnirea cu sensei Morio Higaonna a fost mai mult decat onoranta pentru mine.

Nivelul de pregatire al participantilor la acest stagiu a fost foarte ridicat drept pentru care sensei Morio Higaonna a arat kata superioare cu inalt grad de dificultate, kata care au fost aratate in stagii destul de rar ( ex: supairinpei...).

Sportivii rusi mi-au lasat impresia ca sunt foarte bine antrenati fizic cu mare rezistenta la duritate.
Stagiul de pregatire s-a desfasurat in Moscova, capitala Rusiei. Un oras imens numarand aproximativ 16 mil. de locuitori si inca pe atatia turisti.

Impresionanta a fost reteua de metrou. Fiecare statie iti dadea impresia ca vizitezi o alta sala de muzeu. Dar cu adevarat coplesitor a fost vizitarea „Pietei Rosii”, loc unde am intalnit zeci de mirese venite sa aduca un omagiu la Mausoleum. Aici garda militara, formata numai din frati gemeni, le intampina cu onoruri si le permitea accesul in incinta Gradinii Mausoleumului unde depuneau buchete de flori la monumentele soldatilor.

In Rusia, daca nu cunosti orasul si limba rusa, sunt slabe sperante sa ajugi la destinatie.....sau cel putin asa am simtit eu, motiv pentru care dorim sa ii multumim si pe aceasta cale lui sensei Victor Panasiuc – 6 Dan IOGKF – Rep. Moldova pentru sprijinul pe care ni l-a acordat pe toata perioada sederii noastre in Moscova.

http://iogkf.ro/galerie/Rus09/index.html

Sensei Adriana
Sus In jos
http://www.iogkf.ro
 
Gasshuku Rusia ( Moscova), 25 -27 septembrie 2009
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» GASSHUKU GERMANIA - stagiu coordonat de sensei TETSUJI NAKAMURA
» 3 - 5 iunie 2011 - Gasshuku Romania cu sensei TETSUJI NAKAMURA - 6 dan IOGKF Canada si America de Nord
» 28 -30 mai 2010- Gasshuku Romania - sensei Victor Panasiuc - 6 Dan IOGKF, 2010
» Festivitate de premiere a celor mai buni sportivi si instructori ai Clubului Contact pe anul 2009

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IOGKF Romania :: Clubul Contact Bucuresti :: Evenimente-
Mergi direct la: